logo
  • 20 آبان, 1398

بازدید مقامات استانی زنجان از شرکت کالسیمین

در این بازدید که 6 آبان ماه 1398 انجام گردید، سرپرست شرکت کالسیمین گزارشی از وضعیت تولید و موانع پیش روی شرکت ارائه داد و گفت: هدف ما فقط تولید است.
فرشاد صبری با اشاره به عدم تحویل به موقع سهمیه‌‌ی خاک، محدودیت تامین پرمنگنات و نیز کمبود خاک و فروش شمش روی عنوان کرد: ما با وجود تمامی این تنگناها و با تکیه بر توان داخلی ضمن افزایش تولید از 34 تن ورق روی در روز به ۹۰ تن، شاهد تولید اسمی فلز محتوی ۵۰ تن در واحدBZS» » شدیم.
وی تاکید کرد: اگر خاک مورد نیاز به موقع به شرکت تحویل داده شود ما می‌توانیم بالای ۱۰۰ تن ورق روی بصورت روزانه تولید کنیم.
سرپرست شرکت با بیان اینکه امیدواریم دولت با تمهیداتی از صنایع کوچک و بزرگ حمایت کند، ابراز کرد: ما نیز به وسع خودمان در این رابطه با همراهی انجمن سرب و روی کشور سلسله نشست‌هایی با مسئولان واحد‌های تولیدی داشته‌ایم که امیدوارم در ترمیم و تقویت وضعیت موجود موثر باشد.

صبری با بیان اینکه در زمینه‌ی صادرات مشکلات کمی نداریم،افزود، به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم محصولات تولیدی را وارد بازار جهانی کرده و به رقابت بین‌المللی بپردازیم ولی با همه‌ی این مشکلات تمام تلاش ما حفظ چرخه‌ی تولید و تداوم صادرات محصول است.
سرپرست شرکت کالسیمین در رابطه با فروش محصولات خود در بازار داخلی نیز گفت: با اینکه محصول ما در بازار بورس هم عرضه و اعلام می‌گردد اما خریدار داخلی وجود ندارد.

سرپرست شرکت کالسیمین همچنین در خصوص شرایط واگذاری معدن انگوران نیز گفت: معدن را باید به شخص یا شرکت و ارگانی واگذار کنند که توانایی بهره‌برداری و مدیریت آن را داشته باشد در غیر اینصورت همه‌ی واحدهای مربوطه متضرر می‌شوند و این وضعیت به نفع تولید نیست.وی ادامه داد: خاک معدن به عنوان سرمایه‌ی ملی است و باید در چرخه‌ی اقتصاد به درستی توزیع و تقسیم گردد.
صبری در رابطه با بحث مالیات و پرداختی حقوق پرسنل شرکت هم ابراز کرد: تاکنون هیچ گونه بدهی مالیاتی و غیره در شرکت وجود ندارد و حقوق پرسنل نیز به موقع پرداخت شده و کمترین معوقه‌ای در بحث پرداخت‌های خود نداریم.

صبری با تقدیر از حمایت رئیس صنعت، معدن و تجارت استان زنجان و پیگیری کمبود پرمنگنات مورد نیاز شرکت توسط وی، تصریح کرد: طرح جدید «آب اکسیژنه» را در واحد لیچ پیاده‌سازی کرده‌ایم که مصرف پرمنگنات را به شکل محسوسی کاهش می‌دهد.
صبری در این برنامه‌ی بازدید خواستار حمایت بیش از پیش مسئولان استانی از بحث تولید و اشتغال شد و گفت:انتظار داریم مسئولین استان همیشه حامی ما باشند تا اختلالی در چرخه‌ی تولید شرکت ایجاد نشود.
مدیر کل سیاسی استانداری نیز گفت: شرکت کالسیمین علیرغم تحریم‌های ناجوانمردانه در وضعیت رو به رشدی قرار دارد و این جای امیدواری است. خیراله ترخانی ابراز کرد: تا آنجایی که ما می‌دانیم مشکلات فعلی شرکت مشکلاتی است که از مدیریت سابق به ارث رسیده و تیم فعلی در صدد رفع آن است.
مدیر کل سیاسی استانداری با تاکید بر اینکه مدیران فعلی به دنبال اصلاح روند نامناسب گذشته هستند، عنوان کرد: این اصلاحات باید روند مدبرانه‌ی خود را حفظ کند و در کنار آن دستگاهای مرتبط نیز باید در اصلاح ساختاری، این مجموعه را همراهی کند.
فرماندار شهرستان ماهنشان هم در این برنامه گفت: برای اولین بار آزمون جذب نیرو در شرکت کالسیمین اجرا شد و این خود مسبب عدالت و ترغیب استعداد منابع انسانی است.
مجتبی نوری با اعلام اینکه  با حفظ آرامش و رعایت موازین قانون کار می‌توان مشکلات موجود را رتق و فتق کرد.
گفتنی است بعد از پایان جلسه مسئولان استانی از قسمت‌های مختلف کارخانه بازدید کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان نیز در این بازدید گفت: با توجه به تحریم شرکت‌های بزرگی چون کالسیمین ضروری است مدیران و نمایندگان کارگری واقعیت‌های موجود را به منظور آگاهی بیشتر کارگران از وضعیت موجود و همراهی بیش از پیش آن‌ها تشریح کنند تا برای عبور از تنگناهای اقتصادی عزم و برنامه‌ی موثری داشته باشند.
فرامرز نیک‌سرشت اظهار کرد: با مدیریت خلاق می‌توان راهکارهای عملی را برای افزایش راندمان و بهره‌وری در نظر گرفت و من نسبت به خلاقیت مدیریت مجموعه کالسیمین این باور را دارم.
وی تاکید: اگر امروز این شرکت‌ همچنان به تولید خود ادامه می‌دهد نشان از تعهد، تخصص و مسئولیت پذیری تیم مدیریتی جدید است که بدون کمترین سستی و سرخوردگی به تولید ادامه می‌دهند و تسلیم مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه نمی‌شوند.
وی به همراهی شورا با مدیریت تاکید کرد و گفت: شورای کارگری باید به عنوان بازوهای هماهنگی مدیریت عمل کند و در کنار آن‌ها به حل و فصل مشکلات مجتمع بپردازد تا با اتحاد و انسجام بیشتری بتوان از این شرایط دشوار عبور کرد.
نیک‌سرشت با بیان اینکه همه چیز را باید در چهارچوب قانون و مقررات پیگیری کرد گفت: شواهد نشان می‌دهد که نمایندگان و قاطبه‌ی کارگران همراهی دلسوزانه‌ای با مدیریت مجتمع دارند و بالطبع همدلی و همراهی ارمغان‌آور آرامش و امنیت است و این خود شرایط اصلی پیشرفت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه شرکت کالسیمین یکی از شرکتهای خوب و خوشنام استان است و باید قدر آن و مسئولین شرکت را دانست، ما نیز به عنوان مسئولین دولتی استان هرچه در توان داشته باشیم و هر کمکی از دستمان بر بیاید دریغ نخواهیم کرد.
محمدرضا یوسفی ابراز کرد: علی‌رغم کمبود خاک و عدم تحویل به موقع سهمیه‌ی خاک و محدودیت تامین برخی مواد اولیه و ملزومات تولید و همچنین محدودیت‌های مربوط به فروش و صادرات شمش روی که مشکل مبتلا به اکثر واحدهای تولید روی استان است، تولید ورق روی قریب به سه برابر رشد نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه تمهیدات خوبی با تدبیر مدیران شرکت و کارکنان زحمتکش در ارتباط با فعالیت واحد «BZS» فراهم شده عنوان کرد: به نظر می‌رسد روند کنونی تولید آهنگ رو به رشدی داشته و حتی تولیدات شرکت از این سطح هم فراتر رود.
مدیرکل اداره تعاون، کار و امور اجتماعی استان در ادامه گفت:  شرکت هیچگونه تعهد و یا معوقه‌ای در ارتباط با مالیات و یا حق بیمه کارگران نداشته و حقوق و مزایای کارگران در فواصل زمانی مرتب پرداخت شده و علاوه بر آن پرداخت مزایای جنبی و انگیزشی کارگران برابر عرف و حتی در مواردی بالاتر از آن درطول سال از نظم و ترتیب بهتری نسبت به گذشته برخوردار است.