logo
  • 12 تیر, 1398

تقسیم سود 1000 ریالی کالسیمین بین سهامداران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کالسیمین جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت برای سال مالی منتهی به 97/12/29 در مورخ 98/3/25 در محل سالن همایش های هتل المپیک و با حضور بیش از 60% سهامداران برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت کالسیمین در مجمع عمومی عادی این شرکت از کاهش هزینه‌های کالسیمین با در نظر گرفتن تمهیداتی به میزان 43 میلیارد تومان خبر داد.

مجموع کاهش هزینه‌های انجام شده در شرکت  کالسیمین معادل 1/0 سود خالص قابل انتساب به صاحبان سهام (که معادل 396 میلیارد و 988 میلیون تومان است) برآورد می‌شود.

در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه کالسیمین معادل 100 تومان سود به ازای هر سهم تقسیم و روزنامه «دنیای‌‌اقتصاد» به‌ عنوان روزنامه رسمی این شرکت انتخاب شد.

در این جلسه که ابتدا گزارش هیات‌مدیره از سوی مدیرعامل قرائت شد؛ وی به جزئیات فعالیت‌های انجام شده که در حیطه کاهش هزینه‌ها رخ داده است، اشاره کرد و گفت: این کاهش هزینه مرهون سیاست‌های انقباضی و صرفه‌جویانه طی سه ماه آخر سال 97 است که به میزان یاد شده شدت گرفته است. از طرفی جمع حقوق صاحبان شرکت کالسیمین نیز با رشد همراه بوده است.

حیدر‌زاده با اشاره به این مطلب که 19 هزار تن شمش روی تولید شده از سال قبل در شرکت مانده است، تصریح‌کرد: در سال گذشته روند راندمان تولید شمش روی اگرچه با رشد همراه بوده، اما راضی‌کننده نیست و همچنان با تلاش و همت مضاعف همکاران در پی ایجاد شرایطی مطلوب تر جهت ارتقاء فناوری و توسعه پایدار در کالسیمین می باشیم.

وی با اشاره به این مطلب که کالسیمین 17 درصد از کل تولیدات شمش روی کشور را تولید می‌کند، افزود: این راندمان به واسطه واحد BZS است که این واحد 35 درصد از تولید کالسیمین را شامل می‌شود.

پیام هیات‌مدیره

هیات‌مدیره و مدیریت شرکت کالسیمین با این اعتقاد که امانتدار سهامداران بوده و به منظور حراست و ارتقاء امانت واگذار شده؛ وظیفه خود می‌داند که از انجام هیچ تلاش و کوششی در این راه دریغ نورزد. مدیریت شرکت کالسیمین در راستای این هدف؛ به ‌رغم مشکلات اساسی که در صادرات شمش روی برای این شرکت و سایر فعالان این بخش در محیط کسب‌وکار داخلی و فضای جهانی ایجاد شد از قبیل: تحریم صادرات شمش روی، تحریم شرکت کالسیمین و محدودیت واردات اقلام مورد نیاز و همچنین برگشت وجوه حاصل از فروش محصول به صورت ارزی و مشروط کردن انجام صادرات به عرضه در بورس کالا که عملا فرصت‌های زیادی را از بخش فروش و ارزآوری شرکت گرفت و شرکت را با کمبود شدید نقدینگی مواجه کرد؛ به نحوی که سود سهامداران و حقوق کارکنان نیز با تاخیر پرداخت شد.

به ‌منظور جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها و ادامه روند پویایی و موفقیت شرکت با همتی دو چندان با همراهی کارکنان و مدیران خود؛ ضمن اخذ استراتژی کاهش هزینه‌ها در تمامی بخش‌ها و فرآیندها، روند تولید را حفظ کرده و با اعمال نظم و انضباط  در امور مختلف و برنامه‌ریزی برای کنترل نقدینگی امور شرکت را به سامان رسانید.

در سال مالی مورد گزارش خوشبختانه با به کارگیری استراتژی‌های گوناگون توانستیم با کمی تاخیر اما نهایتا تمامی تعهدات خود را به سهامداران و طلبکاران ایفا کرده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ضمن حفظ و ارتقاء منافع سهامداران؛ رضایت آنها را نیز به دست آوریم. بر این اساس گزارش حاضر که در برگیرنده اهم فعالیت‌ها در جهت نیل به اهداف و استراتژی‌های شرکت است را تقدیم می‌داریم.

هیات‌مدیره و مدیریت شرکت معتقد است تمامی افتخارات کسب شده در سایه لطف خداوند متعال و همراهی و حمایت‌های بی‌دریغ و سازنده سهامداران و کارکنان و ذینفعان شرکت حاصل شده است.

جایگاه شرکت کالسیمین در صنعت روی ایران

تولید روی در جهان در سال 2018 به 13710 هزار تن رسیده است که در این میان ایران با تولید 190 هزار تن حدود یک درصد تولید روی در جهان را در اختیار دارد. شرکت کالسیمین به تنهایی با تولید 31743 تن شمش روی در سال مالی منتهی به 97/12/29 حدود 17 درصد از کل شمش روی کشور را تولید کرده است.

محصولات شرکت کالسیمین شمش روی، کنسانتره سرب، کنسانتره روی خام و کنسانتره روی پخته است.

روی بعد از آهن، آلومینیوم و مس چهارمین فلز پرمصرف در دنیا است. از موارد استفاده روی می‌توان به آلیاژهای مختلف از جمله برنج و فولاد گالوانیزه اشاره کرد.