logo
  • 28 مهر, 1397

حضور کالسیمین در هفتمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی Minex

شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران از هفدهم لغایت نوزدهم مهر ماه سال جاری میزبان شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی کشور جهت رونمایی از آخرین دستاوردها و موفقیت هایشان در سه بخش اکتشاف، استخراج و فرآوری بود.

نمایشگاه معدن و صنایع معدنی همه ساله میزبان خانواده بزرگ صنعت و معدن کشور با حضور بیش از 200 شرکت صنعتی و معدنی برگزار می گردد.

در این نمایشگاه شرکت کالسیمین نیز با محوریت هلدینگ توسعه معادن روی ایران حضور فعال و چشمگیری در جهت تبادل اطلاعات و معرفی آخرین دستاوردها ارائه نمود.

جناب آقای دکتر اسکندری نسب مدیرعامل محترم هلدینگ توسعه معادن روی ایران نیز از غرفه های نمایشگاه بازدید بعمل آوردند و در خصوص موانع و مشکلات پیش روی صنعت سرب و  روی اعم از مواد اولیه و موانع صادراتی با خبرنگاران این حوزه به گفتگو نشستند.

درروز دوم نمایشگاه با عنایت به نقش مهم شرکت کالسیمین در حوزه سرب و روی بازار سرمایه، جمعی از خبرنگاران با جناب آقای دکتر رحیمی، مدیرعامل شرکت کالسیمین نیز مصاحبه و به گفتگو پرداختند و نقطه نظرات ایشان را در خصوص موانع پیش روی این صنعت و مشکلات ساختاری این حوزه جویا شدند.

دکتر رحیمی ضمن مهم برشمردن پتانسیل های بسیار ارزشمندی که در کشور جهت بهره برداری از معادن وجود دارد، تامین مواد معدنی کارخانجات و برطرف نمودن موانع صادرات را از مهمترین دغدغه های فعالان حوزه صنعت سرب و روی برشمردند.

در روز دوم نمایشگاه جناب آقای دکتر مدرس زاده، ریاست محترم هیات مدیره هلدینگ توسعه معادن روی ایران نیز ضمن بازدید از غرفه کالسیمین و سایر شرکت های گروه بر افزایش تعاملات بین شرکت های گروه توسعه معادن تاکید نمودند.

گفتنی ست با عنایت به اینکه کشورمان بیش از 55 میلیارد تن ذخایر معدنی و بیش از 66 نوع ماده معدنی را دارا می باشد. افزایش تعاملات شرکت های فعال در این حوزه و بالابردن سطح دانش فنی در آنها از رهگذر برپایی نمایشگاه های اینچنین، می تواند فرصت مناسبی برای نیل به اقتصاد مقاومتی و توجه به توان داخلی کشور باشد.