logo
  • 14 مهر, 1397

مدیرعامل کالسیمین خواستار تشکیل انجمن صنایع غیر آهنی در کشور شد

دکتر امیر رحیمی، مدیرعامل محترم شرکت کالسیمین ضمن اعلام این مطلب که همایش صنایع غیرآهنی دنیای اقتصاد(که در تاریخ های دهم و یازدهم مهرماه برگزار می شود) می تواند پایه گذار موضوعاتی اساسی در حوزه فلزات غیر آهنی  باشد در خصوص ایجاد تغییر و تحولات اقتصادی اخیر گفت: انجمن های فعال در بخش معدن و صنایع معدنی علاوه بر اینکه محلی برای برقراری ارتباطات علمی و فنی با متخصصان این حوزه بوده و با برگزاری گردهمائی هایی ارتباط بین صنعت، دانشگاه و مراکز تحقیقاتی را حفظ می نمایند می بایست پا فراتر نهاده و در راستای کم شدن زمان در روند حل مشکلات در ساختار سیستمی خود، ارتباط با مدیران و سازمان های دولتی را نیز در نظر بگیرند، از همین روست که لزوم تشکیل انجمن صنایع فلزات غیرآهنی با ساختاری مناسب ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: مشـکلات دیده می شوند مـطرح هم می شوند اما حرکتـی در مسیر رفع آنها به طور جمعی صورت نمی گیرد.

دکتر رحیمی معتقد است در شرایط اقتصادی فعلی  تشکیل انجمنی در بخش صنایع غیرآهنی که شامل نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی، دولت و بخش خصوصی ضروری است و می تواند در حل مشکلاتی که بنگاه های اقتصادی فعال در این حوزه دارند سرعت بخشد.

ایشان در واکنش به این پرسش خبرنگار دنیای اقتصاد مبنی بر اینکه آیا عملکرد انجمن ها و تشکل های کنونی در رفع موانع مصمر ثمر نبوده؟ تصریح کرد: انجمن ها و تشکل ها در تمامی زمینه ها تلاش می کنند و می بینیم که در اتاق بازرگانی، مجلس و وزارتخانه جلساتی هم برگزار می کنند اما پیشنهاد بنده متفاوت از نحوه چیدمان فعلی انجمن ها می باشد. هدف این انجمن ایجاد هم افزایی میان تولید کننده، سرمایه گذار و دستگاههای تصمیم ساز و نظارتی است. وی گفت: این انجمن در زمان تشکیل می تواند نمایندگانی از وزارت صمت (بعنوان قوه مجریه)، کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی (بعنوان قوه مقننه)، اتاق بازرگانی و خانه معدن (بعنوان بخش خصوصی) را بعنوان اعضاء هیات مدیره در کنار خود داشته باشد که پس از تحلیل و بررسی موضوعات به هر کدام از مجراها موضوع مرتبط باشد در رفع آن موظف به انجام پیگیری شود.

دکتر رحیمی در پایان خاطرنشان نمود: در حال حاضر مباحثی نظیر نرخ ارز ، موانع صادراتی ، تسهیلات مناسب و هزینه های عملیاتی در اولویت مشکلات این صنعت قرار دارند که به کمک اجماع و همفکری و همراهی جمعی در همه بخش های سیاست گذار و سیاست پذیر امکان بهبود آنها وجود دارد.